21
Paź

Wreszcie… ktoś odp. na pytanie jak elastyczność pomoże Twojej firmie osiągnąć sukces!


Jakiś czas temu miałem przyjemność wziąć udział w badaniach przeprowadzanych przez pana Mirosława Moroza z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na temat elastyczności przedsiębiorstw działających w internecie.

Jak wiadomo, współczesne firmy, zarówno tradycyjne, jak i te, które w różnym stopniu uzależniają swoją działalność od Internetu, swoje sukcesy zawdzięczają elastyczności. Jest to fakt powszechnie znany i nie ma w nim nic nowego i odkrywczego. To co jest ciekawe natomiast i niespotykane, to znalezienie odpowiedzi na pytanie „Dlaczego?” oraz „Jak?”.

Dlaczego elastyczność pomaga osiągnąć sukces? Jakie są współzależności składowych tej elastyczności które sprawiają, że przyczynia się ona do odniesienia sukcesu? 

Efektem badań pana Moroza jest wydana niedawno książka pt. „Kształtowanie elastyczności przedsiębiorstw internetowych” w której autor dokonał szczegółowej analizy wszystkich problemów związanych z elastycznością i na podstawie analiza 16 studiów przypadków zaprezentował własną koncepcję kształtowania elastyczności przedsiębiorstwa.

Co więcej większość z tych studiów przypadków znajdziecie w samej książce tak więc osoby zainteresowane tym jak efektywnie przystosować swoje przedsiębiorstwo do bycia elastycznym mogą zobaczyć dokładnie jak robią to inni.

Książkę „Kształtowanie elastyczności przedsiębiorstw internetowych” można nabyć pod tym adresem.